Taxikár

Chcete sa stať taxikárom? Pokračujte nižšie a vyberte si aplikáciu ktorá sa vám hodí!
Všetky ostatné otázky vám radi zodpovieme! Ak si neviete rady kontaktujte nás!

UBER

aktuálne nie je možné stať sa partnerským vodičom Uberu!

Čo ak nemám, potrebné doklady k výkonu?

Budete potrebovať: preukaz vodiča taxislužby, doklad o zdravotnej a psychickej spôsobilosti vodiča.

Kto potrebuje preukaz vodiča vozidla taxislužby?

Preukaz potrebujú všetci vodiči, ktorí chcú využívať ktorúkoľvek aplikáciu u partnera VIALINE.

Čo všetko potrebujem doložiť k žiadosti o preukaz vodiča vozidla taxislužby?

  1. Výpis z registra trestov (nie starší ako 3 mesiace) - dokument nie je potrebné nutne dokladať - stačí, ak budete súhlasiť so zabezpečením výpisu z registra trestov zo strany úradu, ale pokiaľ tento dokument dodáte, bude všetko vyriešené rýchlejšie. Výpis dostanete na akejkoľvek pobočke Slovenskej pošty.
  2. Výpis z evidenčnej karty vodiča (nie starší ako 3 mesiace) - dokument nie je potrebné nutne dokladať - stačí, ak budete súhlasiť so zabezpečením výpisu z evidenčnej karty vodiča zo strany úradu, ale pokiaľ tento dokument dodáte, bude všetko vyriešené rýchlejšie. Výpis dostanete na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v mieste Vášho trvalého bydliska.
  3. Doklad o zdravotnej spôsobilosti vodiča (nie starší ako 3 mesiace), vystaví praktický lekár, stačí lekárovi nahlásiť, že potrebujete doklad o zdravotnej spôsobilosti vodiča.
  4. Dokladu o psychickej spôsobilosti vodiča (nie starší ako 3 mesiace), vystaví dopravný psychológ, zoznam dopravných psychológov, na ktorých sa môžete obrátiť, nájdete na tomto odkaze.
  5. Farebnú fotografiu - rozmery 35 x 45 mm
  6. Kópiu vodičského preukazu
  7. Doklad o úhrade správneho poplatku v hodnote 50€ (841 - kód KIOSK)

Chcem preukaz vodiča vozidla taxislužby, kde a kedy si oň mám žiadať?

O preukaz vodiča taxislužby si môžete zažiadať na okresných úradoch sídla kraja (klientskych centrách) v kraji, v ktorom máte sídlo, miesto podnikania alebo trvalý pobyt.

Koľko stojí preukaz vodiča vozidla taxislužby a kde zoženiem doklad o úhrade správneho poplatku?

Poplatok za vyhotovenie preukazu je 50€. Doklad, resp. kolok, získate v kiosku na klientskom centre (okresný úrad v sídle kraja). Do kiosku stačí zadať kód 841. Použiť môžete aj kolok zakúpený na akejkoľvek pošte v nominálnej hodnote 50€.

Stačí, ak prinesiem originály zdravotnej, resp. psychickej spôsobilosti?

K žiadosti musíte odovzdať doklad o zdravotnej a psychickej spôsobilosti. Tieto doklady ale zároveň potrebujete mať k dispozícii v prípade kontroly v aute. Úradu však môžete v čase žiadosti predložiť originály, z ktorých si na mieste vytvoria kópiu. Originály Vám teda ostanú k dispozícii.

Som cudzinec, čo mám robiť?

Pokiaľ máte trvalý pobyt na Slovensku a slovenský vodičský preukaz, tak bude vybavenie Vašej žiadosti bez problémov. V ostatných prípadoch cudzinci potrebujú k žiadosti doložiť výpis z registra trestov alebo obdobný doklad, apostilovaný a úradne preložený do slovenského jazyka. Rovnako tak v prípade evidenčnej karty vodiča.

Kde zoženiem formulár žiadosti o udelenie preukazu vodiča vozidla taxislužby?

Žiadosť si môžete stiahnuť TU! Odporúčame Vám žiadosť vytlačiť, vyplniť v pohodlí domova alevo u nás na pobočke a na klientské centrum priniesť už pripravenú, aby ste predišli akýmkoľvek komplikáciám.

Máte viac otázok? Napíšte nám